Partnerzy

SponsorzyPolecamyNewsy
W tak pięknych okolicznościach przyrody, niepowtarzalnej, odbyło się spotkanie zawodników, rodziców oraz działaczy K.S Budowlani Olsztyn. Wspólne rozmowy przy ognisku, mecz w siatkówkę plażową był doskonałym momentem do umacniania przyjaźni klubowych. Zapraszamy na kolejne spotkania!!
 


Piotr DIABLO Dąbrowski uczestniczył w Światowym Festiwalu Weteranów, który został rozegrany w Warszawie w dniach 18-19.06.2022r. Olsztyński zapaśnik startujący w dywizji E (do 60 lat), kat. wag. do 70 kg zdobył dwa medale. Złoty medal wywalczył w stylu klasycznym oraz srebrny w stylu wolnym.
 
 

W dniach 17-18.06.2022r., w Olsztynie odbył się LI Międzynarodowy Turnieju Zapaśniczy "O Puchar Warmii i Mazur". Do stolicy województwa Warmińsko-Mazurskiego przyjechało ponad 150 zawodniczek i zawodników z całej Polski oraz młodzi zapaśnicy z Litwy i Ukrainy. Zapaśnicy z olsztyńskiego klubu walczyli dzielnie. Łącznie zdobyli osiem medali a w klasyfikacji drużynowej klub zajął szóste miejsce.
Organizator pragnie podziękować wszystkim osobom uczestniczącym w zawodach a zwłaszcza: 
Posłowi na Sejm RP - Panu Pawłowi Papke
Prezydentowi Olsztyna - Panu Piotrowi Grzymowicz
Wicemarszałkowi Woj. Warmińsko-Mazurskiego - Panu Marcinowi Kuchcińskiemu
Prezesowi WMFS - Panu Andrzejowi Grudzińskiemu
Składamy podziękowania dla Gminy Olsztyn oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego za wsparcie finansowe, które pozwoliło na organizację zawodów.
 

Podczas Mistrzostw Polski Kadetów w Sumo, które odbyły się w dniach 28-29.05.2022r., w Kwidzynie nasza zawodniczka Amelia Wiłuń wywalczyła złoty medal w kategorii wagowej do 60 kg. Natomiast drugi reprezentant Budowlanych, Andrzej Fodemski uplasował się na 13 miejscu w kategorii wagowej do 65 kg.
 


W dniach 20-22.05.2022 w Gomulinie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików U15 w stylu klasycznym. Wśród olsztyńskich zapaśników biorących udział w zawodach najlepiej zaprezentował się Kacper Golonka, który wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 48 kg. Natomiast Oleksandr Birchenko (kat.wag. do 57kg) i Franciszek Przybysz (kat.wag. do 62kg) zajęli kolejno siódme i dziewiąte miejsce w swoich kategoriach wagowych.
 
 


W dniach 8-9.04.2022 w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w stylu klasycznym. Do zawodów Budowlani wystawili trzyosobową reprezentacje. Najlepszy wynik osiągnął nasz etatowy medalista Wiktor Żukowski, który zajął trzecie miejsce kategorii wagowej do 67 kg. Bardzo dobry start w zawodach zaliczył Franciszek Jaczun, który został sklasyfikowany na piątym miejscu w kategorii wagowej do 77 kg. Cyprian Kowalik uplasował się na piętnastym miejscu w kategorii wagowej do 72 kg.
Gratulujemy !!